Recenze Huawei Y7

Recenze Huawei Y7

Řada Y patří u Huawei k nejjednodušším a cenově nejdostupnějším modelům. Model Y7 je však vrcholem této řady, takže patří již do nižší střední třídy. Za málo peněz nabízí “hodně muziky” co se týče vzhledu, softwarového vybavení i výdrže baterie.

Vzhled a displej

V našem e-shopu si můžete vybrat mezi šedou a zlatou variantou krytu, který je vyroben z pískovaného kovu a osazen kvalitně provedeným plastovým rámem. Velký 5palcový displej má HD rozlišení 1280x720 bodů a filtr modrého světla, který uleví unaveným očím hlavně ve večerních hodinách.Displej podporuje multitouch, umí tedy rozpoznat více doteků zároveň a reagovat na ně. Svou ostrostí a čitelností se řadí do zlatého průměru, není tedy nikterak omezující a dají se na něm pohodlně sledovat filmy a seriály.

Výbava a fotoaparát

Procesor Qualcomm Snapdragon 435 je čtyřjádrový, se 2GB RAM a pamětí 16GB pro Vaše data. Telefon obsahuje nejnovější Android 7 Nougat a poslední uživatelské rozhraní EMUI 5.1, které je uživatelsky velmi přívětivé a telefon reaguje velmi rychle na každý Váš povel. Samozřejmostí je slot pro paměťovou kartu, který podporuje karty s kapacitou až 128 GB. Dual SIM funkce umožňuje podporu dvou telefonních čísel najednou. Zadní fotoaparát s detekcí pohybu má rozlišení 12 mPx, přední s rozpoznáním tváře pak 8 mPx. Největším hitem mobilu je však jeho baterie, která má kapacitu 4000 mAh. Na jedno nabití by tak měl telefon vydržet nejméně 15-20 hodin i při intenzivním používání. Baterie by navíc měla být schopna udržet si 80% své původní nabíjecí kapacity i po 500 nabíjecích cyklech.

Celkový dojem

Huawei Y7 je designový kovový telefon, který zaujme svým velkým displejem a dobrou výbavou při rozumné ceně. Jedná se o technicky spolehlivý telefon pro běžné užívání s dostatečným výkonem. Oproti předchozímu modelu Y6 pro jde každopádně o velký posun vpřed. S Huawei Y7 budete stoprocentně spokojeni jak po estetické, tak po technické stránce.