Jak najít ztracený telefon

Jak najít ztracený telefon

 

Jak najít ztracený mobil

Když si založíme mobil doma, není těžké jej znovu najít. Stačí si půjčit mobil od své drahé polovičky a prozvonit vlastní číslo. Horší je, když nám mobil někdo ukradne nebo jej zapomeneme v hospodě. Co máme dělat v takovém případě? 

Jak najít mobil s Androidem

Pokud jste ztratili telefon s Androidem, můžete ho vyhledat pomocí Správce zařízení na svém počítači.Podmínkou je, aby byl ztracený telefon stále zapnutý a v dosahu Wi-fi nebo signálu mobilní sítě.

Přihlaste se na PC ke svému Google účtu. Správce zařízení by Vám měl ihned zobrazit polohu Vašeho telefonu na Google maps. Když jej rozkliknete, zobrazí se vám další možnosti:prozvonit, poslat SMS, zablokovat telefon nebo na dálku vymazat informace a data. Dříve než se rozhodnete pro krajní možnosti, můžete na mobil napsat zprávu kam Vám má případný nálezce mobil doručit, případně nabídnout nějakou odměnu. Není-li telefon v dosahu sítě nebo je vypnutý, můžete najít aspoň jeho poslední polohu.

Jak najít iPhone

Vlastníte-li iPhone, budete potřebovat aplikaci Find my iPhone. Musíte ji mít předem staženou zdarma z App Store. Opět je nutné, aby byl telefon zapnutý a připojený k internetu. Přihlaste se na počítači do svého iCloud a spusťte Find my iPhone. Poloha telefonu se zobrazí na mapě a Vy můžete na dálku spustit alarm, poslat SMS s informacemi o Vás nebo telefon vymazat. Alarm slouží hlavně k upozornění lidí okolo, že telefon je kradený a jedná se o funkci, kterou telefony s Androidem nemají.

Jak najít vypnutý telefon

Těžko. V takovém případě zbývá jen, abyste se rozpomněli, co jste ten den dělali a kde jste byli. Pak je nutné, abyste se vrátili na stejná místa a zkusili se poptat, zda Váš telefon někdo nenašel. Je možné obejít také bazary a zastavárny v okolí a ptát se, zda tam nedávno někdo nepřinesl telefon Vašeho typu. V některých případech pomůže zajít za svým telefonním operátorem a požádat jej o nalezení pomocí GPS lokalizátoru, ovšem v takovém případě musíme opět doufat, že telefon je zapnutý. Problémem může být také telefon uvedený do továrního nastavení. V takovém případě jej nenajdeme ani pomocí výše zmíněných aplikací.