Jak přenést kontakty do nového telefonu

Jak přenést kontakty do nového telefonu

Dostali jste nový, modernější telefon, hrajete si s každou funkcí, jenže telefonní seznam zůstává jaksi prázdný. Jak dostat kontakty do nového telefonu? Možná snáze, než si myslíte.

Kontakty ze SIM karty

Možná to nebude až takový problém. Pokud máte na starém telefonu méně než 250 kontaktů a funkci “nahrát kontakty na SIM”, máte vystaráno. Kontakty na SIM kartě jednoduše přenesete do nového telefonu, kde můžete buď zapnout zobrazování kontaktů ze SIM nebo je do nového telefonu ze SIM zase přehrát. Horší situace nastává, pokud máte u jednoho kontaktu více čísel nebo je jich více než dokáže SIM karta pojmout. Pak budete muset využít k přenosu nějaké jiné médium, obvykle to bývá počítač.

Jak přetáhnout kontakty z telefonu do telefonu

Připojíme starší mobil k počítači přes datový kabel a prostřednictvím aplikace přímo k Vašemu modelu telefonu importujeme kontakty do počítače.Jakmile tak učiníme, postačí použít některý z volně dostupných programů (například Free VCF file to CSV converter) a jednotlivé kontakty sloučit do jednoho souboru. Dále můžeme připojit nový mobil a kontakty pohodlně přehrát z počítače do něj.

Ještě snazší možností je navštívit obchod Google Play a použít k přenosu některou z volně dostupných aplikací k přenosu kontaktů do telefonu. Zde už by ale bylo vhodné, aby si Vaše telefony byly do dovybavení podobné, a měly již oba systém Android, který takovou aplikaci podporuje.

Jak přetáhnout kontakty z Google účtu

Pokud vlastníte telefon s Androidem, většinou již v něm máte aktivovaný Google účet, abyste si mohli nahrávat aplikace z obchodu Google Play. Tento účet je možné využít také pro zálohování kontaktů, které si můžeme následně v jiném zařízení z účtu opět stáhnout. Ve starším telefonu přejděte do Kontaktů a zvolte možnost “přesunout kontakty do”. Vyberte možnost “Google” a proces zálohování se automaticky spustí. Zálohované kontakty potom najdeme na počítači po přihlášení do Gmailu v záložce Pošta. Jsou také již viditelné v novém zařízení po přihlášení ke Google účtu.

Přenesení kontaktů operátorem

Nejsme-li si jisti svými technickými schopnostmi, můžeme se vždy obrátit na svého operátora a ten Vám kontakty do nového telefonu přenese. Můžete také využít služeb technicky zdatnějšího kamaráda. U pokročilejších modelů lze využít funkci hromadného sdílení položek kontaktů prostřednictvím emailu nebo komunikačního klienta. Možností je mnoho, takže pokud Vám jedna nevyjde, můžete zkusit jinou.Každopádně služba operátora je jistota, se kterou budete mít kontakty zachovány za všech okolností.