Jak stáhnout fotky z mobilu do počítače

Jak stáhnout fotky z mobilu do počítače

Většina dnešní populace využívá mobilní telefon místo svého fotoaparátu a klasické přístroje již nějaký čas nevytáhla ze skříně. Je to především tím, že řada z nás drží v ruce stejně nebo dokonce výkonnější zařízení, které má kompaktnější rozměry a máme ho stále po ruce.  

Fotografií pořídíme díky novým mobilním telefonům spoustu a v lepším rozlišení, pak ale vyvstává problém s pamětí telefonu. Jak stáhnout fotky z mobilu do počítače a uvolnit tak místo dalším snímkům?

Přenos přes datový kabel nebo kartu

Existuje několik možností, jak fotografie z mobilního telefonu přetáhnout do počítače. Podobně jako u fotoaparátu můžete využít datový kabel, který je součástí vybavení mobilního telefonu. Kabel zapojíme do mobilu a do USB portu v počítači.

Po spojení rozklikneme Tento počítač, kde najdete Vaše zařízení v Ostatních. Fotografie v telefonu budou nejspíše uloženy ve složce označené DCIM, odkud je již snadno překopírujete na Vámi požadované místo.

Klasicky lze také stáhnout fotografie z mobilu do počítače pomocí karty, na kterou jsou ukládány. Kartu vyjmete a vložíte do čtečky paměťových karet. V sekci Tento počítač se Vám objeví ikonka SD karta, kde jsou fotografie uloženy nejspíše opět ve složce DCIM. Následně postupujete jako při kopírování souborů z flashdisku.

Poslání přes Bluetooth

Fotografie můžete také přenést do svého počítače pomocí Bluetooth, pokud toto propojení Vaše zařízení nabízí. V počítači zapněte aktivní nastavení Bluetooth a povolte příjem souborů. Po spárování mobilu a počítače pomocí číselného kódu můžete začít s posíláním fotografií. Označíte fotky, které chcete stáhnout do počítače, a zvolíte možnost Odeslat a vyberete variantu Odeslat přes Bluetooth.

Cloudové řešení

Nejsnazší pro každého uživatele bude využít cloudová řešení, kterých se nabízí několik (Dropbox, aplikace Fotky od Google). Prostřednictvím cloudových služeb budete moct zálohovat své fotografie kdykoliv a kdekoliv, budete k nim mít přístup odkudkoliv i z jakéhokoliv zařízení. Navíc lze nastavit automatické nahrávání pořízených fotografií, takže již nikdy o žádnou fotku omylem nepřijdete.