Jak vybrat mobilní telefon pro seniory

Jak vybrat mobilní telefon pro seniory

Mobilní telefony jsou v dnešní době mezi lidmi samozřejmostí. Jejich vzhled se stále mění, neustále vycházejí nové modely v moderním designu. Na novinky v oblasti technologií, ale obtížněji a méně pružněji zvládají reagovat starší generace.

Největší výzvou jsou moderní zařízení a přístroje pro seniory, jejichž počet rok od roku roste. Výrobci mobilních telefonů myslí i na tuto početnou skupinu uživatelů a přímo pro ně vyrábí mobilní telefony pro seniory.

Parametry mobilních telefonů pro seniory

Při výběru mobilního telefonu pro seniory se zaměřte na velikost, jednoduchost a odolnost vůči pádům. Nutností je velký displej, který umožní snadné čtení a především velká tlačítka nejen kvůli čitelnosti, ale také z důvodu horší jemné motoriky.

Jednoduché by mělo být ovládání telefonu, aby se v něm důchodce automaticky intuitivně zorientoval bez nutnosti pamatovat si přesný postup. Z hlediska horšího sluchu je také žádoucí, aby mobilní telefon pro seniory měl možnost nastavení velmi hlasitého vyzvánění.

Bonusem navíc u řady mobilních telefonů pro seniory je SOS tlačítko, které v případě nutnosti důchodce zmáčkne a tím odešle SMS zprávu na Vámi nastavené kontakty nebo přímo zavolá na záchrannou službu.

Senior u mobilního telefonu spíše ocení nabíjení přes stojánek, než aby se musel konektorem trefit do titěrné dírky. Velká výdrž baterie by měl být také jeden z parametrů, který by Vás u mobilního telefonu pro seniory měl zajímat.