Xiaomi Mi Mix 2

Xiaomi Mi Mix 2

Jak bude vypadat nový model Xiaomi Mi Mix 2? Od čínského výrobce postupně unikají informace o parametrech, která míří na trh po úspěchu předchozího modelu Xiaomi Mi Mix. Jaké novinky se objeví u druhé generace?

Očekává se, že nový model Xiaomi Mi Mix 2 bude mít 6,4” zakřivený displej typu AMOLED (1440 x 2560 pixelů), který maximálně využije čelní plochu. Oproti současnému modelu, který má využití na 83 %, by měl Xiaomi Mi Mix 2 mít využití až 93 %. Porovnáme-li displej například s model G6 od společnosti LG, zjistíme že rozdíl využití čelní plochy je u Mi Mix 2 až o 14 % vyšší. Dolní rámeček na přední straně by měl být doplněn o čtečku otisků prstů. Unikly také informace o možné funkci 3D rozpoznávání obličeje.   

Jaký bude výkon Xiaomi Mi Mix 2? Podobně jako Samsung Galaxy S8 bude novinka poháněna procesorem Snapdragon 835, který je v současnosti špičkou na trhu. Mobilní telefon poběží na systému Android 7.1.1 s pamětí o velikosti 6 GB RAM/128 GB uložiště nebo ve variantě 8 GB RAM/256 GB uložiště.

Kapacita baterie u nového modelu by měla být 4500 mAh a samozřejmostí je rychlé dobíjení. Přední fotoaparát Xiaomi Mi Mix 2 nabídne 13 Mpx rozlišení a zadní umožní pořídit fotografie s rozlišením 19 Mpx.

Všechny parametry jsou výsledkem uniklých informací a mohou se lišit od konečné verze. Novinka Xiaomi Mi Mix 2 by se měla na trhu objevit již během září.