Xiaomi Mi Drop

Xiaomi Mi Drop

Nový nástroj s dílny výrobce Xiaomi slouží k velmi rychlému sdílení souborů mezi uživateli bez čekání, párování apod. Původně byla aplikace Xiaomi Mi Drop určena pouze pro uživatele s mobilními telefony značky Xiaomi, ale od listopadu 2017 ji lze použít pro jakýkoliv telefon. Stačí si aplikaci stáhnout přes Obchod Play, kde je volně k dispozici všem.

Jaké jsou výhody Xiaomi Mi Drop?

Největší výhodou aplikace Xiaomi Mi Drop je rychlost odesílání a příjmu souborů. Přenos dat s aplikací v režimu Wi-Fi hotspotu je 200krát rychlejší než přes Bluetooth. Nástroj Xiaomi Mi Drop umožňuje snadné intuitivní sdílení všech typů souborů bez využití internetového připojení.

Aplikace Xiaomi Mi Drop je veliká pouze 4,5 MB, takže nezabere v telefonu při instalaci mnoho místa. Rozhraní je uživatelsky velmi přívětivé. Jde v podstatě pouze o dvě tlačítka - odeslat a přijmout. Po vybrání příslušného souboru a následně zvolení příjemce ze seznamu je soubor odeslán v rámci Wi-Fi sítě vytvořené přijímacím telefonem.  

Přijaté soubory najdete v levém horním rohu, kde jsou roztříděné do kategorií obrázky, videa, hudba, aplikace a soubory. Aplikace Xiaomi Mi Drop je dostupná i v češtině a slovenštině, což lze změnit v nastavení, které najdete v pravém horním rohu. Nástroj je vhodný pro instalaci na telefony s Androidem 4.4 a vyšším.