Elektromobilita ve městě

Elektromobilita ve městě zažívá svůj boom: Poznejte její výhody

 

Využívání elektrické energie k přepravě ve městě je stále oblíbenější. Není se čemu divit, vždyť takový druh přepravy přináší spoustu zajímavých výhod. Nedejte se však splést – jezdit nemusíte jen v drahých autech. Existuje také levnější možnost dostupná pro každého, která má mnoho benefitů.

himo-z20-elektricky-bicykel-cover

Jak jezdit levněji?

Chcete se po městě přesouvat rychle a výhodně zároveň, ale auto není řešením? V tom případě můžete vsadit na jistotu a využívat MHD. Pokud však zvolíte tuto možnost, připravte se na častá zpoždění, vynechané spoje či dlouhé zácpy ve frekventovaných časech a oblastech.

Druhou možností je využívání elektrokol nebo elektrokoloběžek, které postupně zaplňují ulice a silnice ve městech. Jejich obliba stále roste, což však vzhledem k jejich ceně a výhodám není žádným překvapením.

Proč vsadit na elektromobilitu?

1. Šetří vaši peněženku

Motivací k přechodu na elektromobilitu bývá mnohdy právě finanční dostupnost. Pokud si například pořídíte elektrokoloběžku Xiaomi, za méně než 8 000 korun můžete jezdit po městě rychle, bezpečně a pohodlně.

Jelikož náklady na údržbu e-kola či koloběžky jsou podstatně nižší než náklady na provoz auta se spalovacím motorem, vstupní investice se vám brzy vrátí. Ročně ušetříte nejen na tankování, ale také na dalších opravách, servisech či sezónním přezouvání gum.

2. Pohodlí nade vše

Díky jízdě na koloběžce nebo na kole si užijete pohodlnou jízdu bez čekání v dopravních zácpách, vyhnete se přeplněným tramvajím a věčně zpožděným autobusům. Už žádné utíkání na zastávku - stačí, když naskočíte na koloběžku nebo elektrické kolo, a můžete vyrazit.

 Náš TIP

Typ elektrokola vybírejte podle terénu, ve kterém plánujete jezdit. Do města je ideální HIMO elektrokolo – lehké skládací kolo s dojezdem 80 kilometrů.

Jelikož městské kolo s elektrickým pohonem udělá nejtěžší práci za vás, vy si můžete užít pohodlnou a rychlou jízdu do práce či do školy bez velké námahy a propoceného oblečení.

3. Užijte si čerstvý vzduch

Eliminací spalovacích motorů přispíváte k ochraně životního prostředí, čistšímu vzduchu a zdravějšímu okolí. A to není všechno - pokud totiž vyměníte auto za jízdu na čerstvém vzduchu, podporujete i vlastní zdraví.

13100_2_Xiaomi_Electric_Scooter_1S-1-1

 

Jízda na elektrokoloběžce nebo kole nevyžaduje skvělou fyzickou zdatnost, takže si ji užijí i starší lidé či takoví, kteří neholdují extrémním sportovním výkonům.

4. Země jako na dlani

Jistě to znáte – rádi byste si udělali celodenní výlet do přírody, ale autem se tam nedostanete a pěší túra vás neláká.

Věděli jste, že...

... některé typy elektrických kol umožňují vyjmout baterii a jezdit i bez jejího použití?

 Autem se na mnoho krásných míst ve městech a v přírodě nedostanete, ale pokud zvolíte k přepravě městské elektrokolo, můžete navštívit mnohem více míst.

Ať už vás lákají lesní stezky, louka za městem nebo několikakilometrový cyklovýlet, na kolo a elektrokoloběžku se můžete vždy spolehnout.

5. Nemáte řidičák? Žádný problém!

Snad nejlepší zprávou je, že elektrická koloběžka pro dospělé či e-kolo jsou vhodné zcela pro každého, kdo má chuť jezdit ekologicky. K tomu, abyste mohli využívat všech výhod těchto skvělých dopravních prostředků, totiž nepotřebujete řidičský průkaz.

Přidejte se ke spokojeným koloběžkářům nebo přesedněte na elektrokolo a užívejte si všech výhod elektromobility ve městě i v přírodě. Elektrokoloběžky za nejlepší ceny a kvalitní elektrokola naleznete v našem e-shopu.

Doporučujeme zakoupit: