Asus Zenfone 4 Max

Asus Zenfone 4 Max

Model Asus Zenfone 4 Max je jedním ze 6 modelů dodaných na trh značkou Asus na podzim 2017. Jedná se o telefon střední třídy s vysokou výdrží , který je levnější variantou Asusu Zenfone 4. Od toho se liší hlavně použitým čipem Qualcomm Snapdragon 420 nebo 425, podle varianty produktu, ale také zpracováním. Má kovový kryt, zatímco Asus Zenfone 4 je ze skla.

Nejlepší vlastnosti telefonu

Hlavním tahákem nového telefonu je především jeho dlouhá výdrž baterie, která má na rozdíl od předchozího modelu Asus ZenFone 3 Max kapacitu navýšenou na 5000 mAh. Sledování videa ve fullHD vydrží telefon až 22 hodin. Avšak nabít ji přiloženou slabší nabíječkou z 0 na 100% trvá zhruba 4 hodiny.

V balení najdeme také klasická špuntová sluchátka a několik příruček k telefonu. Další velkou výhodou telefonu je zásuvka hned na tři karty. Můžete tedy používat 2 nanoSIM karty i microSD kartu zároveň.

Displej telefonu

IPS displej Zenfonu Max 4 je 5,5 palcový a poněkud méně ostrý než u jiných modelů této třídy. Chybí zde aplikace pro úpravu teploty barev, ale je přítomen alespoň filtr modrého světla a notifikační dioda. Domovské tlačítko na spodní straně je osazeno čtečkou otisků prstů, která dobře funguje. Vzhledově je to malinko horší: mezi plastovou krytkou telefonu a kovem zadní části zůstává drážka, ve které se hromadí nečistoty.

Fotoaparát telefonu

Fotoaparát telefonu Asus Zenfone 4 Max vyniká ve své třídě svými 13 Mpx a přídavným širokoúhlým objektivem 5 Mpx se záběrem o šíři 120 stupňů. Tento širokoúhlý objektiv je však o něco horší než u výchozího modelu Asus Zenfone 4, takže vyžaduje opravdu kvalitní světlo. Jinak jsou fotografie rozmazané a spíše tmavé. Přední fotoaparát na selfie má 8 Mpx. Fotoaplikace obsahuje manuální režim i několik fotografických filtrů, můžeme si tedy s fotografováním vyhrát.

Hmotnost a vnější znaky

Telefon se pohodlně drží díky zaobleným hranám. Velkokapacitní baterie je příčinou o něco vyšší hmotnosti 181 gramů, ale vzhledem k bonusové výdrži to telefonu jistě odpustíme. Vypínací tlačítko a tlačítka hlasitosti na opačném boku mají příjemný stisk a jsou umístěna ve vhodné vzdálenosti pro palec uživatele.

Barevné varianty modelu jsou černá, světle zlatá a růžová, takže i dámy si s tímto telefonem stejně jako s předchozí verzí Asus Zenfone 3 Max přijdou na své. Celkový dojem z telefonu je přes všudypřítomnou průměrnost dobrý, zejména díky hezkému zpracování, slotům na karty a dlouhé výdrži baterie. Cenově se telefon pohybuje kolem 5500 Kč.